KOKUSUZ İLAÇLAMA

Kokusuz ilaçlama sıvı ve püskürtme yöntemi ile uygulanır. Kokulu ilaçlama uygulamasından farklı olarak, mekânınızı terk etmenize gerek kalmayan bir uygulamadır.

Kokusuz ilaçlar özel olarak hazırlanan bir karışımdır. Kokusuz ilaçlarda çok etkili ilaçlar olup, sizlerin her türlü haşere ve böcek sorununuza çözüm sunmaktadır. Kokusuz ilaçlama yapılırken mekânınıza terk etmenize gerek yoktur, fakat mekân içerisinde bulunan gıda ürünlerini ortadan kaldırmak gereklidir. Eğer ilaçlama esnasında gıda ürününün mekân içerisinde bulunulduğu fark edildiğinde o ürünün atılması gereklidir.

Aynı zamanda kokusuz ilaçlama öncesinde çocukların oyuncakların kapalı bir kutunun içerisine konulmalıdır. Unutulmamalıdır ki kokusuz ilaçların sadece kokusu yoktur, son derede etkili ilaçlar olan kokusuz ilaçlar her türlü haşere sorununa çözüm olmaktadır. Kokusuz ilaçlaması yapmak dikkat gerektiren bir iştir ve uzman bir ekip gereklidir. Ferdi olarak yapılan kokusuz ilaçlama ve her türlü ilaçlama uygulamaları çok tehlikelidir. Bu nedenle kokusuz ilaçlama yaptıracağınız ilaçlama şirketinin kullandığı, kokusuz ilaçların Sağlık Bakanlığının onay verdiği ilaçlar olması gereklidir.

   
KOKULU İLAÇLAMA  

Kokulu ilaçlama en etkili ilaçlama yöntemidir. Özellikle haşerelerin yoğun olarak görüldüğü alanlarda, kokulu ilaçlama uygulaması ile en iyi sonuç alınır. Kokulu ilaçlama sıvı olup, püskürtme yöntemi ile uygulanmaktadır. Her türlü haşere ilaçlamasında etkili sonuçlar veren kokulu ilaçlamalar, jel tarzı ilaçları tercih etmeyenler için devreye girerek, sizi haşere sorunundan kurtaracaktır. Kokulu ilaç uygulaması ile haşerelerden ve haşerelerin bırakmış olduğu gözle görülmeyen yumurtalarıda yok edilmektedir. Özellikle ilaçlara karşı güçlü bir bünyeye sahip olup, zor ölen haşerelere karşı kesin çözüm kokulu ilaçlamadır.

Dikkat edilmesi gereken konu kokulu ilaçlamaların kesinlikle ilaçlama konusunda uzman ekipler tarafından uygulanmasıdır. Amatörce yapılan kokulu ilaçlamalar çok tehlikelidir, hatta ölümcül sonuçlar doğurabilir. Kokulu ilaçlama esnasında ilaç kesinlikle solunmamalı, eğer soluma yapıldı ise açık havaya çıkılmalıdır. Kokulu ilaçlama yapılacak mekan içerisinde yiyecek ve gıda maddeleri bulundurulmamalı, eğer var ise çocukların oyuncakları kapalı bir kutu içerisine konulup ağzı kapalı bir şekilde muhafaza edilmelidir. Kokulu ilaçlama yapılan alan yaklaşık 4 saat süre ile terk edilmeli ve alana girildikten sonra 1 saat süre ile havalandırılmalıdır.

Ev içerisinde bulunan evcil hayvanlar dışarı çıkarılmalı, eğer var ise akvaryum üzeri kapatılmalıdır. Kokulu ilaçlamasını yapan ilaçlama personelinin kesinlikle maskeli olması gereklidir. Mekanınıza kokulu ilaçlama yaptırmak istiyorsanız, dikkat edilmesi gereken konu kullanılan kokulu ilacın Sağlık Bakanlığı onaylı olmasıdır. Ayrıca ilaçlama şirketininde yasal çalışan profesyonel bir şirket olması gereklidir.

   
JEL İLAÇLAMA  

Jel ilaçlama yöntemi etkili bir ilaçlama yöntemi olup, daha çok hamam böceği ve türleri için kullanılır. Jel ilaçlama uygulamasında, diğer ilaçlama uygulamalarına göre farklı bir yöntem uygulanır. Jel ilaç mekan içerisinde pencere ve kapı boşlukları, dolap içleri, parke boşlukları gibi yerlere sürülür, bu jel ilacı yiyen haşere yuvasına döner ve ölür. Diğer böcekler ise, yuvasında ölen bu haşere leşlerini  yer ve zehirlenerek toplu ölüm gerçekleşir. Jel ilaçlama mekanını terk etmek istemeyen yada terk edemeyen insanların tercih ettiği bir uygulamadır. Jel ilaçlamada mekanınızı terk etmenize gerek yoktur. Jel ilaçlama 2000'li yıllardan itibaren ülkemizde kullanılmaya başlanmış, uzun süre etkisini koruyan haşere ilaçlama uygulamasıdır. Jel ilaçlama uygulaması ferdi olarak bilinçsizce yapılırsa etkili sonuçlar veremeyebilir. Çünkü jel ilacın nerelere ne kadar uygulanacağı profesyonellik gerektiren bir iştir. Ayrıca tehlikeli durumlarda ortaya çıkabilir. Bu nedenle jel ilaçlama yasal çalışan, uzman ilaçlama ekibine sahip ilaçlama şirketlerinin yapması gerekir. Çağdaş ilaçlama şirketimizin kullanmış olduğu jel ilaçlar yasal ilaçlar olup, Sağlık Bakanlığı onaylıdır.

Jel İlaçlama Yönteminin Özellikleri :
1) İnsan ve çevre sağlığı üzerine hiçbir etkisi yoktur. 
2) İlaçlama öncesinde herhangi bir hazırlık yapılmasına gerek olmadığı gibi, ilaçlama sonrasında da temizlik yapmanıza gerek yoktur. 
3) Jel ilaçlama uzun süre etkisini sürdürür.  
4) Jel ilaçlama uygulaması sırasında mekan içerisinde bulunan evcil hayvanların dışarı çıkarılmasına gerek yoktur. 
5) Jel ilaçlar kokusuz ilaçlardır.  
6) Jel ilaçlama sırasında kapı ve pencerelerin kapalı tutulmasına gerek yoktur.  
7) Jel ilaçlama uygulaması sırasında mekanın terk edilmesine gerek yoktur.  
8) Jel ilaçlama uygulamasında haşereler zincirleme şekilde ölür. Böylece az miktar ilaç ile birçok haşere ölmüş olur.

 

   
  ULV Nedir?
U.L.V (Ultra Low Volume) son derece ince püskürtme tekniği ile oluşturulan aerosol sisidir. Haşereleri yok etmede en az etken madde ile en üstün , kalıcı , etkili , gerçekçi ve enekonomik mücadeleyi sağlar. U.LV. (soğuk sisleme) ile amaç; ilaçlı suyu (solüsyon) havada uzun süre kalacak şekilde partiküllere bölerek hava ile temas süresini uzatıp, ilaçlamada kesin sonuca gitmektir, ilaç damlacıkları havada rüzgarın tesiri ile yayıldığından, rüzgar faktörü önem kazanmaktadır. Rüzgarın durgun olduğu sabah ve akşam gün batımı yapılan ilaçlama özellikle uçan insektisitlerin havada yoğun olduğu saatlerdir. 10-15 km. hızla yapılan ilaçlama idealdir. U.LV sistemi bu değişik özelliklerinden dolayı haşere ile mücadelenin yanında, antiseptik ve deodorant da atılmasına müsaade eder. Uçan ve yürüyen haşereleri anında etkiler, hızla yok eder ve çok uzun süre etki gücünü sürdürür. Tek bir nozul (püskürtme memesi) min. ayarda 1.5, max. 14 It./h solüsyon atar.
   
  Neden ULV?
  U.L.V İlaçlama tekniği, dumanlama sistemine göre ilaç partiküllerinin havada çok uzun süre kalabilmesinden dolayı çok daha fazla randıman vermektedir.U.L.V sistemi Dünya Sağlık Örgütü'nün onayladığı bir ilaçlama tekniğidir. Çok daha az ilaçla daha çok alanın ilaçlanması mümkündür. Mazotun yan kansorojen etkisi ortadan kalkmaktadır. Mazotun ekonomik külfetini ortadan kaldırmaktadır.Dumanlama sisteminde kapatılan kapı ve pencereler, U.L.V sisteminde farkına bile varılmadan içeri girerek iç mekanlarında sağlıklı bir şekilde ilaçlanması sağlanabilmektedir.
   
   

 

 

Copyright © 2015  | SEHA GROUP    Web Design by İLTAWEB